חולון עיר בילדים
ילדים יוצרים


כשמוטי ששון פגש את חיים קוגל בגן 'תרבות עברית'
כשמוטי ששון פגש את חיים קוגל בגן 'תרבות עברית'

השבוע זכו ילדי גן תרבות עברית ("גן סלעית") לביקור מיוחד: ראש העיר, מוטי ששון, סייר בגן הילדים והתרשם מהחצר רחבת הידיים ומהמאפיינים הייחודיים של הגן. גן 'תרבות עברית' שם דגש על ערכי קהילתיות וערבות הדדית בין משפחות הגן ועל חינוך מעשיר וערכי, המבוסס על  ערכים יהודים וישראלים  פלורליסטיים. הגן הוא גן חובה עירוני ממלכתי בפיקוח משרד החינוך, שזוכה לליווי של קרן תל"י [תגבור לימודי יהדות] והתנועה ליהדות מתקדמת [רפורמית].  ראש העיר התרשם מהעובדה, שהגן, למרות תחום ייחודיותו, אינו גן דתי ושמשפחות רבות מסיעות את ילדיהן מקצות העיר בכל בוקר ואף נוסעים יחדיו לטיולים בשבת.הגן מבוסס על  ערכים יהודים וישראלים  פלורליסטיים והינו על אזורי
ראש העיר היה אורח כבוד במפגש השבועי של החוג "גיבורים וגיבורות ישראל באים לגן". גיבור השבוע היה לא אחר מאשר ראש העירייה הראשון של חולון, ד"ר חיים קוגל, וששון ניצל את ההזדמנות וסיפר לילדים על חוויות ילדותו שלו בעיר ועל שגרת הבוקר שלו כראש עיר. ילדי הגן קיבלו את פני האורח בשיר "ואהבת לרעך כמוך" והעניקו לו שי מעשה ידיהם עם אוסף ההסברים שלהם למילה "נתינה" שעליהם כל ילדי הגן שמו את חותמם.
 
לביקור הצטרפו סמדר קרפובסקי - מנהלת מחלקת גני ילדים במינהל החינוך העירוני, עדי אפל טל, מנהלת אגף החינוך בתנועה ליהדות מתקדמת, גלית כהן קדם – הרבָּה המלווה של הגן ומיוזמותיו ואלינור חיון ורותם ששון- נציגות ועד ההורים.

הגננת חמדה מרדכי והסייעת בתיה בן יוסף מסרו, כי הנרשמים לגן הינם ילדים בגילאי חובה וטרום חובה [נולדו עד יוני 2010]. הגן פותח את שעריו להורים מתעניינים מכל רחבי העיר (ללא קשר למיקום המגורים) בימים הפתוחים בתאריכים 3/1, 10/1 בין השעות 10:00-12:00.
מידע על הגן ניתן למצוא גם בפייסבוק: https://www.facebook.com/tarbutivrit?fref=ts                
 

לגלריית התמונות   
כל הילדים מוזמנים לשלוח לנו ציורים וסיפורים למייל kidsite@holon.muni.il הם יועלו לאתר תוך שבוע.


אביב ישראלי בבית ספר כצנלסון - לחצו לתמונות.              ליהנות מכל 'הטריקים' שאפשר.- גן סנאי בפעילות חינוכית כייפית.              ילדי גן פטל במסע אחר הכלניות              בית ספר שמיר זכה במקום השני בתחרות כרזת הזה"ב - לחצו כאן              "בראש מתמטי"- הפנינג מתמטיקה בבית ספר שמיר - לגלריה              ראש העיר הצטרף לילדי 'המגינים' בתל גיבורים וביחד נטעו צמחים ועצים בחצר בית הספר -לחצו לתמונות.              כשמוטי ששון פגש את חיים קוגל בגן 'תרבות עברית' - לחצו כאן